22 Mayıs 2024 Çarşamba
Ana SayfaMICROSOFT AZUREBackup Azure Web Site

Backup Azure Web Site

Azure ortamında bulunan web sitesinin yedeklenmesinden bahsedeceğim sizlere, burada 2 tip yedekleme var 1) local yedekleme sistemi ile web sitenizi kendi bilgisayarınıza yedekleyebilir veya azure ortamında bulunan yedekle seçeneği ile devam edebilirsiniz. Mevcut bir Azure Web sitesinin yedeğini almak için Hosting Planının minimum Standard olması gerekmektedir. Bu nedenle yedekleme hizmetinden faydalanmadan önce hosting planının değiştirilmesi gerekir. Konu ile ilgili adımlar Scale a Web site makalesinde incelenmiştir.

Azure Web sitesinin yedeğini almak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

Sırasıyla Azure Management Portal / Web Sites yolundan istenilen web sitesi seçilir ve web sitesinin alt menüsüne geçilir.


Tek bir arayüzden, yedeklenmek istenen veritabanı seçilir ve Backup bağlantısına tıklanarak yedekleme başlatılabilir. Yine aynı arayüzden otomatik yedekleme zamanlaması oluşturulabilir.


Anlık bir yedek alınmak istenirse Backup sayfasından, web sitesinin bulunduğu Storage Account’u ve yedeklenmek istenen veritabanı seçilir. Bundan sonra Backup Now bağlantısına tıklamak yeterli olacaktır.

Yedekleme işlemi kısa sürede tamamlanacak ve yedek arşivinde tutulacaktır.

Eğer Bu işlemin otomatize edilmesi isteniyorsa Automated Backup seçeneği aktif hale getirilmelidir.


Frequency sekmesinden yedeklemenin sıklık frekansı tanımlanabilir. Start Date sekmesinden ise ilk yedekleme işleminin ne zaman başlayacağı belirtilir.

Bu işlemden sonra otomatik yedekleme süreci işlemeye başlayacaktır.

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son Yorumlar