13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaMICROSOFT AZUREAzure Sanal Makine Karşılaştırması - Virtual Machine Compare

Azure Sanal Makine Karşılaştırması – Virtual Machine Compare

Azure üzerinde kullanacağımız, kullanmayı düşündüğümüz VM’lerin maliyetini karşılaştırma ihtiyacı mutlaka karşınıza gelmiştir. Eğer ihtiyacımız olan VM Depolama kapasitesi, yüksek IO ihtiyacı var ise Lsv2 ya da GPU ihtiyacınız var ise NV ya da NC serisi VM’ler spesifik görevler bu hesap bir nebze daha kolay. Peki genel ihtiyaçlar açacağınız VM’Lerin maliyet karşılaştırmasını yapmak istediğinizde nasıl ilerliyorsunuz. Burada lokasyon , versiyonlar (V1,V2 ,V3 ) bazen Microsoft’un sağladığı fırsatlar biraz karışıklık yaşatabiliyor.

Bunun için uzun süredir kullandığım bir siteden bahsetmek istiyorum. Azure Bölgelerine (Region) göre tüm VM’lerin saatlik, günlük, aylık tüm maliyetleri tek noktadan görerek seçmiş olduğunuz VM’in hangi Azure DC daha uygun maliyet ile kullanabileceğiniz bilgisini veriyor.


Azure API’lerini kullanıp günlük olarak VM’lerin maliyet bilgilerini çektiği için de her zaman güncel.

AHUB avantajından yararlanacaklar olanlar sunucunun Linux maliyetini baz alabilirler.

Siteye https://azureprice.net adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

Popüler Yazılar

Son Yorumlar