12 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaVMWAREvCenter No host is compatible with the virtual machine Error

vCenter No host is compatible with the virtual machine Error

 

Merhaba,

No Host is compatible with the virtual machine hatası Genellikle, ‘No host is compatible…’ hatası, bir sanal makineyi ovf ile dağıttıktan veya eski bir yapıdan yeni bir yapıya sanal makineyi taşıdıktan sonra sunucuyu açmaya çalışırken karşılaşılan bir uyumluluk sorunudur.

Sunucuyu taşımaya çalıştığınızda, bu uyumluluk sorununu daha ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Örneğin, sağ tıklayıp taşımayı denediğinizde seçili ana bilgisayar üzerinde ‘The Guest OS Centos 7 is not supported’ uyarısı alabilirsiniz.

 

Bu, CentOS 7’nin desteklenmediği anlamına gelir ve sistemimizin bu sürümü destekleyemeyecek kadar eski olduğunu belirtir. Bu durumda yapmamız gereken, dağıttığımız sanal sunucunun uyumluluk sürümünü mevcut ortamımıza uygun bir şekilde yükseltmektir.

Sanal sunucuya sağ tıklayarak ve Uyumluluk menüsünden ‘Upgrade VM Compatibility’ seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Burada, mevcut ortamımıza uygun olan ESX sürümünü seçmemiz gerekmektedir.

Umarım Faydalı olmuştur..

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son Yorumlar