22 Mayıs 2024 Çarşamba
Ana SayfaMICROSOFT AZUREAzure 1 Ağustos Fiyatlandırma Maili

Azure 1 Ağustos Fiyatlandırma Maili

Merhaba Arkadaşlar Azure EMEA Bölgesinden gelen bir maili sizlerle paylaşmak istiyorum.

Microsoft, Azure web sitesinde Microsoft Online Services Sözleşmesi (MOSA) kapsamında bulunan ve Turkish Lira ile ücretlendirilen Kullandıkça Öde abonelikleri için fiyat ayarlaması yapacaktır. 1 Ağustos 2018 Çarşamba tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Azure fiyatları, global fiyat düzeyleri ile uyumlu hale getirmek amacıyla Turkish Lira için yüzde 20 oranında artma.Bu değişikliğin mevcut Azure toplu lisanslama müşterilerini nasıl etkilediği aşağıda açıklanmıştır.

Azure web sitesindeki Kullandıkça Öde abonelikleri: Kullandıkça Öde modelini kullanan müşteriler, minimum satın alma gereksinimleri olmadan esnek fiyatlandırmanın avantajlarından yararlanır. Bu müşterilere yönelik fiyatlar, 1 Ağustos 2018 Çarşamba tarihinden itibaren değiştirilecektir. Azure’ı satın alan müşteriler, Azure web sitesinde ABD doları gibi diğer para birimleri ile satın alan müşterilere benzer şekilde fiyatlandırmayı düzeyler halinde görecektir.

Azure web sitesinde ön ödemeli abonelikler (1 Ekim 2016’dan itibaren yeni müşteri kayıtları durdurulmuştur): Önceden sunulan abonelikler için ön ödeme tutarı, indirim ve koşullarda değişiklik yapılmamıştır. Tüketim oranları, 1 Ağustos 2018 Çarşamba tarihinden itibaren Azure web sitesindeki yeni fiyatlandırmayı yansıtacak şekilde değiştirilecektir.

Open aracılığıyla satın alınan Azure: Tüketim oranları, 1 Ağustos 2018 Çarşamba tarihinden itibaren Azure web sitesindeki yeni fiyatlandırmayı yansıtacak şekilde artma.

Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) programında Azure: Microsoft, bu programda Turkish Lira içindeki kanal iş ortaklarını faturalandırmadığından bu değişiklik, CSP’deki kanal iş ortakları için geçerli değildir.

Kurumsal Anlaşmalar (EA) veya Kurumsal Abonelik Anlaşmaları (EAS), Microsoft Ürün ve Hizmetleri (MPSA) veya Sunucu ve Bulut Kayıtları (SCE): Microsoft, bu programlarda Turkish Lira içindeki kanal iş ortaklarını faturalandırmadığından bu değişiklik, EA, EAS, MPSA veya SCE’deki kanal iş ortakları için geçerli değildir.

Not: Bir Azure müşterisi olarak, tüm fiyatlandırma değişikliklerini bildirmemiz gerektiği için bu e-postayı alıyorsunuz. Bu e-posta, bu fiyatlandırma değişiklikleri ile ilgili olarak doğrudan Microsoft’tan alacağınız tek bildirimdir.

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

Popüler Yazılar

Son Yorumlar