27 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaWINDOWS CLIENTWindows 10 Game Bar Nasıl Konfigüre Edilir

Windows 10 Game Bar Nasıl Konfigüre Edilir

Merhaba Arkadaşlar,

Microsoft Windows 10 Sürüm 1809 güncelleme paketi ile gelen güzel bir yenilik oyuncu arkadaşları sevindirecek gibi görünüyor. Gaming Bar Oyun oynarken Yayınla ve Yakala aracı, ekran görüntülerine eğlenceli metinler eklemenize, ekran görüntülerini kaydetmek ve paylaşmak gibi tüm işlevleri oyunu hiç terk etmeden gerçekleştirme özelliğidir. Spotify hesabınıza giriş yaparak oyun sırasında müzik veya podcast çalmanıza izin veriyor. Game Mode aktif ettiğinizde diğer program hizmetler tarafından kullanılan kaynakların miktarını azaltır böylelikle kullandığınız cihazınızda çalışan oyuna daha fazla kaynak miktarı sağlayacaktır.

Game Bar” açanız için “Win+I” tuş kombinasyonu veya başlat menüsünden “Settings” açıyoruz

Game bar kutucuğu işaretleyerek aktif edebilirsiniz veya sizlerde kendi klavye kısayol tuş kombinasyonlarını oluşturabilrisiniz

Game Bar için klavye kısayolları aşağıdadır:

Captures” ekran yakalama, kaydetme, kayıt süresi ayarlarını özelleştirebileceğiniz bölümdür.

Broadcasting” arka plan kaydı açık olması ile birlikte oyun anlarınızı klibe dönüştürmenizi sağlar.Bu kaydınızı Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Game Bar’ın Twitter hesabınızı kullanmasına izin vermeniz gerekir.


Game Mode” Oyuncuların hoşuna giden bir özellik daha iyi performans alabilmelerini sağlayan yeni bir özellik. Background’da çalışan uygulamaların kullandığı kaynakları daha az kullanmasını sağlamaktadır. Buda size daha iyi bir oyun deneyimi sağlamaktadır.


Xbox Networking” xBox networkinge dahil olan dostlarınız ile bağlantı kurabilir veya yeni arkadaşlar edinebilirsiniz, metin sohbeti veya sesli sohbet, arkadaşınızın bilgisayar oyununa katılabilir ya da onlarla ortak oyun oynayabilirsiniz


Umarım faydalı olmuştur

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

Popüler Yazılar

Son Yorumlar