13 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaVMWAREvSphere 7.0 Web Client How To Export System Logs

vSphere 7.0 Web Client How To Export System Logs

Merhaba Arkadaşlar,

Bir ESXI host’u üzerinden Log almak istediğimizde ilgili ESXI Host’ta bağlanarak yapıyor olabilirsiniz, vSphere 7.0 gelen yeniliklerden bir tanesi vSphere Web Client üzerinden system log dosyalarını export yapabiliyorsunuz.

VMware’e bir case açtığınızda sizden system log dosyalarını export etmenizi isteyecektir bir parola vermeniz gerektiğini bu log dosyası açısından güvenli olacağını iletmektedir.

Bu adımdan sonra artık vSphere 7.0 Web Client’a logon oluyoruz.

vSphere Web Clienta giriş yaptıktan sonra Host and Cluster altına giriş yapıyoruz.

Hangi Host’ta Log almak istiyorsanız o Host’u seçtikten sonra Host üzerinde sağ click yaparak Export System Logs Seçiyoruz.


>>>

Export System Logs seçeneğini seçtikten sonra hangi Log bilgisini almak istediğimi seçmemiz gerekmektedir, Dilerseniz alt bölümde bulunan Password for encypted core dumps işaretleyip, parola oluşturarak güvenli hale getirebilirsiniz sonrasında Export Logs tıklıyoruz ve Log dosyasımızı export etmiş oluyoruz artık istediğiniz kişiye şifresi ile birlikte iletebilirsiniz.

Umarım Faydalı Olmuştur

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

Son Yorumlar