23 Mayıs 2024 Perşembe
Ana SayfaACTIVE DIRECTORYA delegation for this DNS Server cannot be created because

A delegation for this DNS Server cannot be created because

Windows Server üzerinde Server Manager kısmından Active Direcktory rolunu kurduğumuzda AD kurulumu yapmak istediğiniz zaman dns bölümünde aşağıdaki gibi bir alacaksınız


A delegation for this DNS Server cannot be created because the authoritative parent zone cannot be found or it does not run windows dns server. if you are integrating with an existing dns infrastucture, you should manually create a delegation to this dns server in the parent zone to ensure reliable name resolution from outside the domain cozumpark.com. otherwise, no action is required.

Ortamda var olan bir dns server olmadığı için böyle bir uyarı alıyoruz ancak bunun için yapmamız gereken bir eylem yoktur. Yani ilk DC kurulumu ve beraberinde dns kurulumu yaptığımız için gayet normal bir uyarıdır.

Ömer Koçyiğit | IT Blog
Ömer Koçyiğit | IT Bloghttps://www.omerkocyigit.com
İstanbul Doğumluyum, 17+ yıldır Bilgi Teknolojileri sektörü içerisindeyim. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksek Lisans) bölümünden mezun oldum.
BENZER YAZILAR

Popüler Yazılar

Son Yorumlar