Ana SayfaVMWAREVmware vSphere Network Tipleri

Vmware vSphere Network Tipleri

Merhaba,

Bugün vCenter 7 ile gelen özelliklerden bir tanesininde içinde bulunduğu vSphere Network adaptörlerinden bahsedeceğim.


E1000:  Bu kart neredeyse tüm sanal sunucular için default geliyor diyebilirim. Genellikle Linux sürümleri 2.4.19 ve üstü, Windows XP Professional x64 Edition ve üstü ve Windows Server 2003 (32-bit) ve üstü E1000 sürücüsünü içerir. E1000, artık günümüzde kullanılması önerilmiyor.

E1000e:  Bu “E1000e” vNIC olarak bilinir. E1000e, vSphere 5’te yalnızca donanım sürüm 8 (ve daha yeni) sanal makinelerde bulunur. Windows 8 ve daha yeni (Windows) işletim sistemleri için varsayılan vNIC’dir. Linux misafirleri için E1000e, kullanıcı arayüzünden kullanılamaz.

VMXNET 2 adaptörünün konuk işletim sisteminiz ve vSphere ESXi sürümü için desteklenip desteklenmediğini belirlemek için VMware Uyumluluk Kılavuzu’na bakın.

VMXNET 3: VMXNET 3 bağdaştırıcısı, performans için tasarlanmış yeni nesil bir sanallaştırılmış NIC’dir VMXNET 2’deki tüm özellikleri sunar ve çoklu ortam desteği gibi birçok yeni özellik ekler Windows’ta Side Scaling Alma, IPv6 boşaltmaları ve MSI / MSI-X teslimini durdurur.  VMXNET 3‘ün performansı hakkında bilgi için, bkz. VMXNET3 Sanal Ağ Cihazının Performans DeğerlendirmesiVMXNET 3, 7 ve üstü olan sanal makina versiyonlarını destekler.VMware Uyumluluk Kılavuzu’na bakın.


Umarım Faydalı Olmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz