Vmware vSphere Network Tipleri

0
413

Merhaba,

Bugün vCenter 7 ile gelen özelliklerden bir tanesininde içinde bulunduğu vSphere Network adaptörlerinden bahsedeceğim.


E1000:  Bu kart neredeyse tüm sanal sunucular için default geliyor diyebilirim. Genellikle Linux sürümleri 2.4.19 ve üstü, Windows XP Professional x64 Edition ve üstü ve Windows Server 2003 (32-bit) ve üstü E1000 sürücüsünü içerir. E1000, artık günümüzde kullanılması önerilmiyor.

E1000e:  Bu “E1000e” vNIC olarak bilinir. E1000e, vSphere 5’te yalnızca donanım sürüm 8 (ve daha yeni) sanal makinelerde bulunur. Windows 8 ve daha yeni (Windows) işletim sistemleri için varsayılan vNIC’dir. Linux misafirleri için E1000e, kullanıcı arayüzünden kullanılamaz.

VMXNET 2 adaptörünün konuk işletim sisteminiz ve vSphere ESXi sürümü için desteklenip desteklenmediğini belirlemek için VMware Uyumluluk Kılavuzu’na bakın.

VMXNET 3: VMXNET 3 bağdaştırıcısı, performans için tasarlanmış yeni nesil bir sanallaştırılmış NIC’dir VMXNET 2’deki tüm özellikleri sunar ve çoklu ortam desteği gibi birçok yeni özellik ekler Windows’ta Side Scaling Alma, IPv6 boşaltmaları ve MSI / MSI-X teslimini durdurur.  VMXNET 3‘ün performansı hakkında bilgi için, bkz. VMXNET3 Sanal Ağ Cihazının Performans DeğerlendirmesiVMXNET 3, 7 ve üstü olan sanal makina versiyonlarını destekler.VMware Uyumluluk Kılavuzu’na bakın.


Umarım Faydalı Olmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.